HC Rychta Netolice - HCPT 1:7

19.11.2014 21:47

Podle výsledku snadná výhra, ale ten výrazný náskok jsme si utvořili až ve druhé polovině utkání. Ano, v tomto utkání jsme se potkali s týmem, se kterým jsme nikdy nehráli. Zápas byl takové malé derby okresu Prachatice, takže oba týmy přijely v poměrně početné sestavě a s jasným úmyslem tento duel vyhrát. Začátek nám vyšel parádně (v porovnání s minulými zápasy) a hned v čase 0:32 se nám podařilo vsítit první branku. Po pár minutách to již bylo 2:0 a zdálo se, že to bude nadmíru snadný souboj. Po druhém gólu se však náš stroj na góly zasekl a bylo po pohodě. Sice jsme byli pořád lepším týmem, ale uklidňující třetí gól nepřicházel. Dokonce i netoličtí několikrát pohrozili a museli jsme se mít neustále na pozoru. Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil. Stále jsme tlačili, ale málo platné, gól stále nikde. Naopak jednou jsme museli zachraňovat soupeřovu šanci až na brankové čáře. Nakonec to na sebe vzal J.Kotlík, když v závěru druhé třetiny nabruslil do útočné třetiny a nechytatelnou bombou "pod víko" zvýšil na 3:0. Tento gól, zdá se, soupeře položil, protože od té doby už to bylo spíše o tom, kolik gólů ještě přidáme. Nakonec se jich podařilo nastřílet sedm a největší měrou se o to zasadil M.Kavan, který se trefil hned třikrát. Čestný úspěch se podařil i "rychtářům", když jeden z jejich hráčů projel kolem naší spící obrany celé hřiště a vsítil jediný gól Netolic.

Zápas se zkrátka povedl a už se tešíme na další kolo, kde nás čekají Vodňany, což bude asi mnohem tvrdší oříšek.

Třetiny: 0:2, 0:1, 1:4

Střelci: M.Kavan 3x, M.Piloušek 2x, J.Kotlík, M.Dojčar

Asistence: M.Krump 2x, M.Kavan, M.Kutlák, J.Kotlík, L.Marek, M.Haupt

Nejhezčí akce: Pěkných gólových akcí bylo poměrně dost. Asi nejpůsobivější byla bomba J.Kotlíka, kterou ve druhé třetině zvýšil na 3:0.

Sestava:    "Tjenéj": B.Krump - momentálně nehrající z důvodu zranění.

Brankář: M.Veselý (vh)

Obrana: M.Haupt, P.Samek, J.Hora, L.Marek

Útok: 1. M.Kutlák, M.Kotlík, M.Dojčar    2. M.Krump, M.Frnka, M.Kavan    3. M.Piloušek, P.Bárta