HC Vodňany - HCPT 4:6

11.11.2013 07:13

Drama se šťastným koncem, tak by se dalo nejlépe charakterizovat toto utkání. Opět se nám potvrdilo, že počet hráčů není všechno. Mnohdy je více méně a naopak. Tentokrát nás bylo celých čtrnáct, takže jsme měli i "kouče". Soupeř z Vodňan přijel jen v sedmi lidech a to nevěstilo nic dobrého. Výsledky z minulých sezon hovořily jasně o vyrovnanosti našich týmů, ale počet hráčů soupeře nás nutil k jeho podcenění. Začátek zápasu napověděl, že by se mohlo jednat o klidné utkání. Ve druhé minutě jsme hned vstřelili úvodní branku, po chvíli padla druhá a zdálo, že je to na dobré cestě. Jenže tenhle vývoj nás až příliš ukolébal a začali jsme se v tempu hry přispůsobovat soupeři, kterému to samozřejmě vyhovovalo. Najednou se hrálo hodně často i u nás v pásmu a po jedné ze šancí soupeře padl gól do naší sítě. Pak přišla naštěstí přestávka, takže jsme se zase trochu probrali. Hned po ní se nám povedl parádně úvod druhé třetiny. Během několika okamžiků to bylo již 4:1 a my jsme opět povolili a začali vymýšlet blbosti. Místo pohodlného bránění náskoku jsme se neustále tlačili dopředu a nechávali soupeři šance na brejky. No a protože Vodňany měli ve svých řadách jednoho velmi šikovného hráče, který sólové úniky (včetně jednoho trestného střílení) dokázal s přehledem proměnit, bylo na konci třetiny vyrovnáno !!! O druhé přestávce panovala na střídačce částečně nervozita a částečně nabuzenost a přesvědčení, že není možné, aby to soupeř fyzicky vydržel až do konce. Už v průběhu druhé třetiny jsme stáhli hru na dvě pětky, abychom se dostali do tempa. Takto jsme pokračovali i ve třetí třetině. Naštěstí se ukázala pravdivá naše předpověď a v průběhu třetí třetiny se hra víceméně přesunula do obraného pásma vodňanských. Tlačili jsme tlačili, až se nám konečně povedlo vstřelit pátou branku. Na tuhle už soupeř odpověď nenašel. V závěru jsme ještě přidali šestý gól jako pojistku.

Takže nakonec tedy opět výhra, ale že jsme se na ní nadřeli.

Příště máme Blatnou a to už musí naše hra vypadat zase tak nějak normálně, jinak to asi nedopadne dobře.

Obrana: V.Dostál, P.Samek, M.Piloušek, J.Hora

Útok: 1. M.Kutlák, M.Krejsa, M.Linhart    2. M.Frnka, J.Frnka, M.Slobodník    3. M.Krump, B.Krump, R.Böhm, M.Dojčar