HCPT - HC Blatná 4:2

03.02.2014 07:40

Zápas s týmem Blatné se nám povedl. Tak by mohla vypadat nejstručnější zpráva o tomto utkání. Pravdou je, že jsme si v něm vybrali i pěkný kousek štěstí, který nám zase v jiných zápasech chyběl. Utkání předcházela malá slavnostní chvilka, v níž nám byl předán pohár za druhé místo po základní části letošního ročníku.

V šatně se nás sešlo deset, takže jsme s poskládáním sestavy neměli žádné velké problémy. Už od začátku utkání se nám dařilo naplňovat naše předsevzetí, že budeme hlavně dobře bránit. Soupeře jsme nepouštěli do žádných "větších akcí" a naopak my jsme si díky dobrému pohybu vytvářeli první šance. Po jedné z nich se na nás usmálo štěstí poprvé, když se puk po nahození před branku soupeře šikovně odrazil od clonícího M.Frnky. Vedli jsme tedy 1:0. Chvilku na to jsme měli možnost přesilové hry. Ta se nám však vůbec nedařila a nakonec to dopadlo tak, že se nám povedlo dokonale "namazat" jednomu z blatenských, který si z nabídnutou šancí s bravurou poradil a vyrovnal. Vyrovnání však na nás nezanechalo žádnou stopu. Dále jsme dobře bruslili a napadali soupeřovu rozehrávku. V závěru třetiny se nám ještě podařilo skórovat. Tentokrát jsme využili situace po vhazování v soupeřově obranném pásmu a ve skrumáži před brankou se nejlépe orientoval opět M.Frnka. Ve druhé třetině pokračoval podobný průběh utkání s tím, že do šancí se začali dostávat i blatenští. Největším nebezpečím pro nás byly soupeřovi přesilové hry, kdy bylo mnohdy ke gólu v naší síti velmi blízko. Naštěstí jsme vše přestáli. Pak přišly chvíle M.Kutláka, který v rozmezí několika málo minut dvakrát skóroval a pojistil naše vedení. V poslední třetině jsme očekávali soupeřův závěrečný nápor. A nemýlili jsme se. V prvních minutách třetiny nás zavřeli v našem pásmu a nám mnohdy nezbylo než vyhodit na zakázané uvolnění. I tento tlak jsme však přestáli a utkání se blížilo ke zdárnému konci. V samém závěru jsme ještě vyrobili chybu a nabídli soupeři možnost korekce skóre. Ten toho využil a upravil skóre na konečných 4:2.

Příště hrajeme s nebezpečným Budilovem, se kterým jsme v zákadní části uhráli pouze remízu 2:2.

Třetiny: 2:1, 2:0, 0:1

Střelci: M.Frnka 2x, M.Kutlák 2x

Asistence: J.Hora, M.Krump, M.Slobodník, M.Dojčar