HCPT - Schäfer 7:5

02.11.2013 22:21

Dnešní zápas se Schäferem byl pro nás mnohem těžší než bychom si bývali mysleli. Soupeř hrál velmi důrazně a nám se podařilo zvítězit jen díky velmi povedené poslední třetině.

Sešlo se nás opět dvanáct - asi to bude již tradice - a většinu zápasu jsme proto odehráli na tři obránce. Zápas jsme rozehráli tak nějak nedobře. Byli jsme málo aktivní a hráli jsme trochu lehkovážně. Šance jsme si sice nějaké připravili, ale bohužel, bez gólového efektu. Zato soupeř se prosazoval důrazem před brankou a celkově dobrou fyzickou hrou. Ke konci třetiny jsme nechali ujet protihráče a ten od modré prostřelil našeho gólmana. Bohužel to nebylo všechno a v čase 14:58 jsme si nechali dát druhou branku. Padla po nešťastném odražení při vyhazování puku ze třetiny. Dostali jsme se tedy do stavu, ve kterém jsme byli letos jen vyjímečně - tedy že jsme prohrávali o dvě branky. Vstup do druhé části nám vyšel parádně. Hned v první minutě jsme se natlačili soupeřovi do pásma a po závaru před brankou se nám podařilo poprvé skórovat. Po chvíli se povedla ještě jedna individuální akce F.Schwambergrovi a bylo vyrovnáno. V tu chvíli jsme si trochu oddechli. Pak však přišlo velmi přísné vyloučení M.Pilouška za hraní se zlomenou holí (i když s ní vůbec nehrál). V následné přesilovce jsme dostali gól a opět jsme prohrávali. To nebylo v druhé třetině všechno. Před jejím koncem jsme byli opět málo důrazní před naší brankou a soupeři jsme přímo darovali čtvrtý gól. Před třetí třetinou jsme se hecovali, že přeci není možné takhle hrát a že musíme ještě něco vymyslet. Nutno uznat, že se nám to povedlo náramně. Hned od začátku třetiny se nám začalo dařit a postupně jsme nejprve stáhli náskok soupeře a pak si i vytvořili vlastní. Zkrátka třetí třetina vyšla. Nic na tom nemění ani kosmetická úprava skóre v prospěch Schäferu v samém závěru.

Příště máme HC Vodňany, tak snad naše vítězná vlna bude pokračovat.

Třetiny: 0:2, 2:2, 5:1

Střelci: M.Linhart 2x, M.Piloušek, M.Slobodník, B.Krump, F.Schwamberger, V.Dostál

Asistence: J.Frnka 2x, M.Piloušek, M.Linhart, F.Schwamberger, V.Dostál, B.Krump

Nejhezčí akce: xxx

Sestava:

Brankář: M.Veselý

Obrana: V.Dostál, F.Schwamberger, P.Samek

Útok: 1. M.Piloušek, J.Hora, M.Linhart    2. M.Frnka, J.Frnka, M.Slobodník    3. M.Krump, B.Krump, R.Böhm